Profil użytkownika lubiekino

lubiekino skomentował(a): lubiekino

Persona (lubiekino)

No tak, w dużej mierze odbiór jest subiektywny. Ale to chyba dobrze, że mamy "osobiste relacje" z filmami :-) Dziękuję za komentarze.
Brzdąc (1921)

Cudny melodramat pełen zabawnych, a niekiedy wzruszających scen.

lubiekino skomentował(a): lubiekino

Persona (lubiekino)

Ale uwielbiam też niezmiennie "Siódmą pieczęć" :-)
lubiekino skomentował(a): lubiekino

Persona (lubiekino)

Np. "Szepty i krzyki" - zbyt teatralny i nie daje się już oglądać. Może nie myślałabym tak, gdyby nie przegląd po latach w wersji cyfrowej na "ERA NOWE HORYZONTY". Równolegle oglądałam też Felliniego - jego kino dobrze przeszło próbę czasu. Nieokiełznana wyobraźnia, różnorodna tematyka. Z Bergmana najchętniej oglądałabym "Fanny i Aleksandra". "Sceny z życia małżeńskiego", "W obecności błazna", "Godzina wilka" to są filmy, do których nie miałabym najmniejszej ochoty wracać.
Persona (1966)

Jeden z tych filmów Bergmana, który się nie zestarzał. Koncert gry aktorskiej, świetne zdjęcia.

Obcy - Ósmy pasażer Nostromo (1979)

Pierwszy z kultowej serii filmów z Sigourney Weaver. Choć nie lubię filmów SF, ten jest wyjątkiem.

Labirynt fauna (2006)

Piękny, poruszający film pokazujący wojnę przez pryzmat przeżyć wrażliwej dziewczynki. Kapitalne aktorstwo, piękne zdjęcia, mądre przesłanie.

Lśnienie (1980)

Świetny thriller Kubricka ze znakomitymi rolami, szczególnie Nickolsona. Oglądam go zawsze w wielkim napięciu. Mistrz po prostu.

Między słowami (2003)

Interesujące kameralne kino o relacjach między kobietą a mężczyzną. Niby nic wielkiego, ale udany film córki mistrza Coppoli.

Piąty element (1997)

Można rzec - nasze kino familijne. Ilekroć spieramy się o to, co wspólnie obejrzymy, kończy się na "Piątym elemencie" :-) To jedyny film, w którym Bruce Willis jest idealnie obsadzony i nienudny. Świetne role, błyskotliwie opowiedziane.

Lot nad kukułczym gniazdem (1975)

Świetny film ze znakomitą rolą Nickolsona. Generalnie - o wolności i strachu przed nią A także o tym, że ceną jest czasem ludzkie życie. Dramat, a zarazem parabola, jeśli tak można w skrócie określić ten film.

Władca pierścieni: Dwie wieże (2002)

Najlepsza część trylogii. Fantastyczne zdjęcia i pomysły dramaturgiczne, np. scena tańca Goluma nad przepaścią zionącą ogniem.

Shrek (2001)

Pierwszy z mojej kultowej serii filmów ze Shrekiem. Każdy następny - jeszcze lepszy - to już niesłychane! Oglądałam po kilka razy, ale najpierw w kinie - przedpremierową, wśród swoich :-)

Epoka lodowcowa (2002)

Błyskotliwy film rysunkowy dla widzów w każdym wieku. Fantastyczne dialogi i humor - we wszystkich częściach.

Forrest Gump (1994)

Świetna satyra na Amerykę. Kapitalna rola Toma Hanksa. Kultowe dialogi, wzruszające zakończenie. Świetny montaż i efekty specjalne. Widziałam go wielokrotnie i z równą przyjemnością.

Amelia (2001)

Urocza francuska komedia o życiu. Można ją oglądać co jakiś czas dla poprawienia sobie nastroju i dla lekkiego francuskiego humoru :-)

Ojciec chrzestny (1972)

To już klasyka. Nakręcony na podstawie książki Puzo film o włoskiej mafii, z niezapomnianymi kreacjami Barlona Brando, Ala Pacino i innych, ze świetną muzyką Nino Roty.

Pianista (2002)

Perfekcyjnie odtworzona rzeczywistość okupacji i zagłady Żydów w warszawskim getcie, a równocześnie zdumiewająca historia "tego jedynego", który cudem się uratował, mimo że był artystą i człowiekiem nieszczególnie zaradnym życiowo. Znakomita rola A. Brody, ale świetne też postaci epizodyczne. No i zdjęcia! Warszawa po odejściu Niemców wygląda jak księżycowy krajobraz. Skłania do zadumy. Świetny film Polańskiego.

Leon zawodowiec (1994)

Uwielbiam ten film i oglądałam go wielokrotnie. Dla jego pełnej cienkiego humoru narracji, zdjęć ((te zbliżenia!) i znakomitego aktorstwa oraz zjawiskowej twarzyczki Natalie Portman .

Seksmisja (1984)

Świetna polska satyra na świat rządzony przez kobiety. Niby nic nowego, bo już starożytni Grecy uważali, że to zabawne :-), ale ... Przede wszystkim to się ogląda dla aktorów: Stuhra i Łukaszewicza.