Profil użytkownika mojomad

mojomad napisał(a) o: mojomad
Magneto (1993)

Próba odtworzenia losów tytułowego Magneto. Okazuje się, że ilu obserwatorów - tyle zupełnie innych historii.
Jak na Jakuba Kolskiego film słaby (no chyba że go nie zrozumiałem), mętna fabuła, świat mało magiczny w porównaniu z innymi kreacjami reżysera.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Uwikłanie (2011)

Przykro mi że tak dobry pomysł na film został zrujnowany. Śledztwo w sprawie morderstwa doprowadza do mafijnej grupy emerytowanych SB-ków, a tragiczne wydarzenia okazują się mieć swoje korzenie jeszcze w czasach PRL. Stary układ jest tak silny, że zagraża śledztwu.
Dobre zdjęcia Krakowa z lotu ptaka.
Reszta to smutna porażka.Nielogiczne sytuacje,sceny erotyczne są jak tania imitacja hollywoodzkich scen, muzyka natrętna i naiwna - szkoda że reżyser zmarnował tak dobry pomysł na film

mojomad napisał(a) o: mojomad
Dogville (2003)

Nowatorskie, ascetyczne podejście do scenografii, przemiana postaci mająca miejsce w trakcie filmu, uniwersalna problematyka - wszystko to sprawia że odbiór filmu jest bardzo dobry. I wcale nie kończy tego infantylne zakończenie.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Incepcja (2010)

Zwykle piszę recenzje dopiero po obejrzeniu całości filmu, ale dzisiaj zrobię wyjątek, i po obejrzeniu połowy analizując kluczowe składniki mające wpływ na odbiór filmu stwierdzam że: 1. Oczekiwania były wysokie 2. Pomysł na film ciekawy 3. Fabuła mętna 4. Gra aktorska kiepska - hollywoodzko-stereotypowa. 5. Efekty specjalne przyklejone na siłę (10 lat temu takie działania robił wrażenie, teraz już nie)... resztę dopiszę po obejrzeniu do końca

mojomad napisał(a) o: mojomad
Za wszelką cenę (2004)

Ciekawa historia dziewczyny-boksera opowiedziana w banalny sposób. Po obejrzeniu Grand Torino i Listów w Ivo Jimy po Clincie spodziewałem się dużo więcej. Realizm scen walk jest na poziomie Street FIghtera, a postaci filmu mają osobowość prostą jak drut. Od filmów z serii Rocky na plus odróżnia ten film tylko brak happy-endu.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Skin (2008)

Skin to opowieść, o tym jak w trudnych życiowo chwilach dzieciaki staczają się na złą drogę. Matka głównego bohatera umiera, w akcie rozpaczy chłopak przyłącza się do grupy nazi-skinheadów, co staje się źródłem dalszych kłopotów. Fabuła robi wrażenie co najmniej zainspirowanej znakomitym filmem "Fanatyk", jednak reżyser tworzy obraz beznamiętny i nieprzekonywujący. Całość nieco ratuje fakt, że udało się nieźle oddać klimat holandii lat 80-tych, jednak to za mało by uznać ten film za dobry.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Świadek mimo woli (1984)

Film emanuje zabawnym, bezgustownym klimatem lat 80, będącym często pożywką dla filmowych pastiży z Lesley Niels w roli głównej. Sama fabuła jest ciekawa i wciągająca, chociaż miałem wrażenie, że pomysł na nią został ściągnięty z innych filmów (np. Okno na podwórze). Wszystko to okraszone śmieszną, natarczywą, ale i kultową muzyką sprzed 30 lat.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Liban (2009)

Zło wojny pokazane z perspektywy celownika czołgowego. Akcja rozgrywa się w ciasnej kabinie czołgu. Gra charakterów młodych, niedoświadczonych żołnierzy. Beznadzieja sytuacji gdy jest się jedynie małym trybikiem machiny wojennej, gdy widzi się jedynie wycinek rzeczywistości, jak przez czołgowy celownik.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Angielska robota (2008)

Niezły sensacyjny film, który zdecydowanie wyróżnia się spośród innych z tego gatunku - specyficznym, brytyjskim klimatem.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Wycieczkowicze (2006)

Ten film to bardzo lekka, subtelna, przesycona erotyzmem komedia, podczas oglądania której uśmiech nie schodzi z ust i pozostaje długo po filmie. Opis losów czeskiej wycieczki na włoskiej (?) ziemi. Reżyser jest znakomitym obserwatorem i świetnie ukazuje ludzkie zachowania, kompleksy, przywary, stereotypy. Ten film to "brakująca część serii Święta polskie", najlepsza część :)
Aha. gdyby ktoś chciał obejrzeć, to jest na iplex

mojomad napisał(a) o: mojomad
Przesłuchanie (1982)

Film dobrze ukazuje to się działo w więzieniach bezpieki w powojennej polski. Ukazane obrazy wydają się momentami nierealne i odległe, a przecież z perspektywy historii działo się to nie dawno. Tylko chwilami można mieć wrażenie, że zdarzają się sceny w których aktorzy grają w sposób nazbyt histeryczny, a niektóre obrazy trącą tandetą. Na szczęście takich momentów nie jest wystarczająco dużo, aby zepsuły one ten film.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Big Lebowski (1998)

Zabawny lekki film, w którym mnóstwo zakręconych postaci, kilka nieoczekiwanych zwrotów akcji, parę fajnych gagów. Niezobowiązująca komedia ze specyficznym, niepowtarzalnym klimatem. W sam raz na piątkowy wieczór po tygodniu ciężkiej pracy.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Sklep przy głównej ulicy (1965)

Niezły film, ale jeśli chcesz zobaczyć film o zbliżonej tematyce, tylko bardziej refleksyjny - polecam "Daleko od okna" JJ Kolskiego

mojomad napisał(a) o: mojomad
Trzy pogrzeby Melquiadesa Estrady (2005)

Film miły dla oka, ale nudny dla duszy. Piękne krajobrazy okolic granicy USA-Meksyk. Jeśli ktoś chce zobaczyć "lepsze wcielenie tego filmu" to polecam No Country for Old Men.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Kiss Kiss Bang Bang (2005)

trochę śmieszna komedio-film akcji, o którym dość szybko się zapomina. aktorzy epatują amerykańskim nadęciem, ale kilka zabawnych momentów neutralizuje nieprzyjemny posmak, który bez nich pozostawałby po obejrzeniu tego filmu.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Pogoda na jutro (2003)

Film wywołujący lekki uśmiech na twarzy i trochę refleksji. W filmie jest parę momentów, w których sytuacje są przedstawione w naiwny, przerysowany sposób, jednak usprawiedliwia to jego komediowa konwencja. Warto obejrzeć.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Święta góra (1973)

Zbiór scen, które w zamierzeniu miały szokować widza sprawiać że zostają one w pamięci. Być może w latach 70-tych były one szokujące, ale w tej chwili widok nagiego ryczącego, podskakującego hipisa jest bardziej groteskowy niż monumentalny. Naiwna symbolika na poziomie bajek dla dzieci, gra aktorska naćpanych hipisów - naturszczyków, generalnie szkoda czasu na ten film.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Dodes'ka-den (1970)

Obraz biednej dzielnicy japonii lat 60-tych. Spotykamy obłąkańców, biedaków, ubogie rodziny, gdzie sake leje się strumieniami. Nie znałem takiej Japonii, choć sceny przedstawione na filmie wydały się bardzo znajome.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Rok 1612 (2007)

Minusy: Film to oczywista propaganda która ma na celu ukazanie, że Polacy to byli słudzy szatana, co nic, tylko biednych Rosjan chcieli nękać. Ale sam Bóg namaścił Rosjan, żeby się z Lachami rozprawili. Mówiąc krótko - fabuła naiwna, zmanipulowana politycznie do teraźniejszych celów, historyczna fikcja.

Plusy: Świetne, zapierające dech w piersiach sceny walki, Huzarzy pokazani w sposób od którego na skórze pojawia się gęsia skórka. I dla tych plusów film warto zobaczyć.

mojomad napisał(a) o: mojomad
Ogniem i mieczem (1999)

Jak to jest, że przez ostatnie lata Polacy nie potrafią porządnie zrobić ekranizacji narodowych dzieł ?