Najbardziej osobista komedia Dany'ego Boona. Nowy film twórcy hitu „Jeszcze dalej niż Północ” w kinach od 3 sierpnia.

Data:

Komedia jeszcze bardziej osobista niż „Jeszcze dalej niż Północ”? Takie rzeczy potrafi tylko Dany Boon! W nowym filmie „Rodziny się nie wybiera” reżyser wraca w rodzinne strony. Oddajemy głos twórcy na temat jego nowego dzieła oraz prezentujemy oficjalny polski plakat. Film wejdzie na ekrany polskich kin 3 sierpnia.

 

Po dziesięciu latach od wejścia do kin „Jeszcze dalej niż Północ”, który odniósł największy sukces kasowy w historii francuskiego kina (ponad 20 mln widzów!), Dany Boon znów bawi, wzrusza i bije rekordy. Szósty wyreżyserowany przez Boona film „Rodziny się nie wybiera” to kolejny pewny sukces. Obraz ten zdobył ogromną popularność we Francji, gdzie przez 3 tygodnie królował na szczycie Box Office, prawie dwukrotnie pobił frekwencję produkcji „Nowe oblicze Greya” i zgromadził w kinach ponad 5 milionów widzów.

Dany Boon to francuski aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Jego prawdzie nazwisko to Daniel Hamidou, a swój pseudonim artystyczny zaczerpnął z amerykańskiego serialu z lat 60. „Daniel Boone”. Tworzenie najnowszego dzieła było jednak dla reżysera sporym emocjonalnym wyzwaniem ze względu na osobiste wątki zawarte w „Rodziny się nie wybiera”.

 

Pamiętam rozmowy z matką, które przypominają te, które Valentin prowadzi ze swoją mamą! Widziałem własnego ojca w roli, którą przyjął Pierre Richard. Gdy kręciliśmy scenę, w której mój bohater nawiązuje nareszcie więź z własną przeszłością, w pewnym momencie usiadłem i się rozpłakałem! Ujęcie było zrujnowane, ale, cóż zrobić, emocje przeważyły. Wiem, że motyw rodzinnych więzi jest dla ludzi bardzo ważny, wielu widzów potrafi przenieść na film własne doświadczenia, niezależnie od tego, czy pochodzą z klasy robotniczej, czy wyższych sfer. Nasi rodzice zawsze będą nas postrzegać jako dzieci, a my zawsze będziemy ich traktować przy innych ludziach z lekkim dystansem. — tak pracę nad filmem wspomina sam Dany Boon.

Twórca podkreśla także jak ważna jest pamięć o tym skąd się pochodzi, co było dla niego inspiracją do nakręcenia filmu:

Pochodzę z północy Francji i jestem dumny z moich korzeni, z dorastania w skromnej rodzinie robotniczej, ze znajomości dialektu pikardyjskiego. Większość moich postaci —  niezależnie od tego, czy widać to na ekranie —  to prości i uczynni ludzie (…). Pewnego dnia zacząłem się zastanawiać, co by było, gdybym poszedł kiedyś inną ścieżką. Gdybym po przyjeździe do Paryża posłuchał złych rad niektórych producentów, pozbył się akcentu i zapomniał, skąd pochodzę. Wymyśliłem więc postać projektanta imieniem Valentin, w którego sam się wcielam w filmie, a który wstydzi się swych korzeni na tyle, że całkowicie się od nich odciął. Aż do pewnego dnia, kiedy przeszłość dosłownie zwala mu się na głowę.

Czy kariera wybitnego paryskiego projektanta załamie się, gdy w jego życie wkroczy zapomniana i niezwykle szalona rodzinka? A może potrzebne będzie jeszcze mocne uderzenie w głowę, które spowoduje zanik pamięci i cofnięcie się do poziomu 17-latka? Odpowiedź znajdziecie w najnowszym filmie specjalisty od najlepszych komedii - Dany’ego Boona, gwiazdy hitów: „Przychodzi facet do lekarza”, „Jeszcze dalej niż Północ” i „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”. Obraz ten stał się ogromnym sukcesem we Francji, gdzie przez 3 tygodnie królował na szczycie Box Office, pobił frekwencję produkcji „Nowe oblicze Greya” i zgromadził w kinach ponad 5 MILIONÓW WIDZÓW!!

Gatunek: komedia

Produkcja: Francja 2018

Reżyseria: Dany Boon („Przychodzi facet do lekarza”, „Jeszcze dalej niż Północ”, „Agentka specjalnej troski”,)

Scenariusz: Dany Boon (, „Przychodzi facet do lekarza”, „Jeszcze dalej niż Północ”, „Agentka specjalnej troski”,), Sarah Kaminsky („Agentka specjalnej troski”)

Obsada: Dany Boon („Dusigrosz”, „Lolo”, „Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Wyszłam za mąż, zaraz wracam”, „Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus”), Line Renaud („Jeszcze dalej niż Północ”), Laurence Arné („Dusigrosz”), Guy Lecluyse („Przychodzi facet do lekarza”, „Nic do oclenia”, „Jeszcze dalej niż Północ”, „36”), François Berléand („Transporter”, „Pan od muzyki”, „Nie mów nikomu”), Valérie Bonneton („Przychodzi facet do lekarza”, „Niewinne kłamstewka”)