Profil użytkownika sydor

sydor napisał(a) o: sydor
Malowany welon (2006)

Piękny film. Noami Watts, Edward Norton i spełniona niespełniona miłość. Wzruszająca i poruszająca opowieść o tym co może zrobić człowiek w obliczu zdrady,śmierci, bólu. Obserwujemy metamorfozę głównych bohaterów. Popłakałam się w przedostatniej scenie pogrzebu, i jeszcze ta muzyka Alexandra Despalt pełna emocji, piękna! La clarie fonatne :)

sydor napisał(a) o: sydor
Sherlock Holmes (2009)

Szerlock Holmes- słynny detektyw. Robert Downey Jr bardzo pasuje do tej roli a Judego Law, szczerze mówiąc, nie poznałam, ponieważ w większości filmów grał romantycznego amanta, a w tym był bardzo mężny jako dr Watson. Bardzo dobry film, no i ten krajobraz XIX wiecznej Anglii - majstersztyk ;) czekam z niecierpliwością na kolejna część ;)

sydor napisał(a) o: sydor
Pod słońcem Toskanii (2003)

Jejku ! Film, który trzeba obejrzeć !! Jest niesamowicie radosny, chociaż początek zdaje się być smutny :) Najbardziej ujęło mnie to, ze historia Frances jest ukazana tak bajkowo. Pomimo rożnych nieprzyjemnych niespodzianek, którą ją spotykają, na koniec odnajduje swoje miejsce na ziemi, spełniają się jej marzenia, rozwiązuje problemu i staje się szczęśliwym człowiekiem. To jest film, który mogę oglądać codziennie a pomimo tego tak samo mnie śmieszy, przejmuje i porusza. :)

sydor napisał(a) o: sydor
Jak zostać królem (2010)

Fantastyczny, przejmujący, wciągający i pozytywnie nakręcający :) wyszłam z kina zachwycona i z uśmiechem na twarzy. Bardzo mi się podobała gra aktorska Colina Firtha, według mnie należy mu się Oskar. Film, który warto obejrzeć. Wyśmienite kino :)

sydor napisał(a) o: sydor
Porachunki (1998)

Kolejny film Gaya Ritchego, który obejrzałam z zapartym tchem :) Ten angielski humor jest po prostu porażający a fabuła, która wydaje się nie mieć końca, jest lekka i wkręca na 100 % tak jak na dobrych filmach sensacyjnych. Akcja się toczy a Ty widzu jesteś skupiony i nie odejdziesz od ekranu póki nie obejrzysz końca. Jednoczesne połączenie gangsterskiego filmu z czarną komedią- świetne.

sydor napisał(a) o: sydor
Wszyscy mówią: Kocham cię (1996)

New York, Manhattan, zwariwowana rodzina, Woody Allen i wiadomo o co chodzi:) Zaskoczyła mnie Julia Roberts, świetnie poradziła sobie z rolą kobiety z problemami i maniami. A po za ty te śpiewane monologii, przypomniały mi o starych filmach typu 'Śniadanie u Tiffaniego'. Film inteligentny ale jak dla mnie momentami nudny.

sydor napisał(a) o: sydor
Truposz (1995)

Jim Jarmsch i jego geniusz . Film niesamowicie oddający abstarkcyjne klimaty tego rezysera. Pomimo tego, że w pewnym momencie kompletnie nie wiedziałam o co chodzi w tym filmie, co raz bardziej mnie wciagał i intrygował. Fabuła i scenariusz na najwyzszym poziomie artystycznym, niesamowita kreacja Johna Deppa i ta muzyka. Po prostu kocham :) Musicie obejrzeć .

sydor napisał(a) o: sydor
Zgon na pogrzebie (2007)

Typowy, ironiczny i abastarkcyjny humor angielski. Trzeba obejrzeć ten film, bo jest naprawdę świetną komedią, dla mnie czarna komedią. Akcja filmu toczy się na pogrzebie ojca jednego z głównych bohaterów, w pewnym momencie powaga tej uroczystosci została zachwina przez tajemniczego goscia. Świetnie skrojony scenariusz i ten inteligentny dowcip, dystans do poważnych rzeczy. Ogladałam jeszcze amerykańską wersję ale ni jak się ma do wersji brytyjskiej :)

sydor napisał(a) o: sydor
500 dni miłości (2009)

Film, który na prawdę pokochałam :) i nie dlatego, że opowiada o historii 'boy and girl" ale dlatego, że jak na komedię romantyczną wcale nie konczy się happyendem dla głównych, z pozoru zauroczonych w sobie, bohaterów. Najbardziej spodobało mi się, że historia w tym filmie jest przedstawiona trochę na opak. Nie ma schematu powszechnienie znanej komedii romentycznej. Fajny film i mimo wszystko zabawny :)

sydor napisał(a) o: sydor
Jagodowa miłość (2007)

Film bardzo pozytywny. Typowy klimat Kar WAI Wonga. Sam tytuł świadczy o dystansie do wielu spraw, które reżyser próbuje odzwierciedlić w tej produkcji. młoda dziewczyna (Norah Jones) po zawodzie miłosnym postanawia wyjechać z NY. Podczas swojej podroży spotyka wielu ludzi, którzy przeżywają zawody miłosne, problemy finansowe i tragedie rodzinne. ta przygoda zmienia całkowicie jej sposób postrzegania świata, coś na miarę wewnętrznego katharsis. Powraca do NY i na nowo się zakochuje.

sydor napisał(a) o: sydor
Milczenie owiec (1991)

Historii filmu ' milczenie owiec', chyba nikomu nie muszę przedstawiać. świetnie skonstruowany dreszczowiec z Anthony Hopkinsem i Jodie Foster w roli głównej. Niesamowicie zbudowana fabuła psychologiczna bardzo mocno wpływająca na emocję widza. Napicie w filmie wzrasta z minuty na minutę. szczerze mówiąc, to jest jeden z moich ulubionych filmów.

sydor napisał(a) o: sydor
Człowiek, który gapił się na kozy | Czarujący szpieg (2009)

Bardzo mi się spodobał i przy okazji rozśmieszył. Fabuła jest łatwa i prosta, więc nic się nikomu nie miesza. Trochę zwariowany i momentami przejmujący. 'Człowiek który gapił się na kozy' a raczej na kozę, przez co biedaczce stanęło serce. Dla mnie jedna z lepszych komedii i całkiem ciekawy, inteligentny scenariusz. Warto obejrzeć, polecam :)

sydor skomentował(a): sydor

Wpisujcie miasta!

Teraz Lublin :)
sydor napisał(a) o: sydor
Amelia (2001)

'Amelia' delikatny, piękny i subtelny film o Ameli Poulain. Bardzo dobra gra aktorska Audrey Tautou, którą osobiście uwielbiam. Sama produkcja dla mnie jest mega pozytywna. Może sam film jest trochę marzycielski, surrealistyczny ale powoduje poczucie radości. Ścieżka dźwiękowa stworzona przez Yanna Tiersena pasuje jak ulał do całości kompozycji. Niewinny ale zarazem wzruszający. Oglądałam 'Amelię' kilkakrotnie i za każdym razem z tą samą pasją.

sydor skomentował(a): sydor

2046 (sydor)

Faktycznie, to jest trudny film jakby nie patrzeć. Mogę nawet powiedzieć, że Kar Wai Wong tworzy dla ludzi nieprzeciętnych. Sama, długo po obejrzeniu, zastanawiałam się 'Co on chce nam pokazać ??". Ale efekty specjalne,muzyka i aktorzy- fanatyczne !
sydor napisał(a) o: sydor
Plotka (2001)

Świetna komedia, która w sposób ironiczny ukazuje relacje i metamorfozy współczesnych osób. Groteskowa historia pewnego, z pozoru szarego i znudzonego człowieka, staje się ciekawa dla widza, kiedy do gry wchodzi tytułowa 'Plotka'. Francis Veber -reżyser zwraca pojęcie plotki, która kojarzy się negatywnie, w całkiem inną stronę. Paradoks polega na tym, że plotka jest stworzona przez głównego bohatera, tego znudzonego człowieka- Francis Pignon. Polecam.

sydor napisał(a) o: sydor
2046 (2004)

Kar Wai Wong jest jednym z tych reżyserów, którzy w sposób tajemniczy, intrygujący i nieprzewidywalny tworzą cenione produkcje. 2046 jest filmem pełnym niedopowiedzeń. Ukazuje sploty historii ludzi, którzy kochali, zakochiwali się lub rozstawali. 2046 to dzieło łączące w sobie elementy fantastyki i dramatu. W sposób poruszający zostaje przedstawiona historia ludzi, którzy próbują dotrzeć do przyszłości aby ocalić lub naprawić swoją przeszłość.

sydor napisał(a) o: sydor
Lot nad kukułczym gniazdem (1975)

Film jest wstrząsającym obrazem realiów szpitali psychiatrycznych. Poruszają i intrygujący zarazem. Ta produkcja należny do typu dzieł, o których myśli się jeszcze bardzo długo po obejrzeniu. Widz próbuje sobie poukładać całość historii i nie potrafi pogodzić się z tym co zobaczył. Muzyka, która przeszywa i wzmaga napięcie, powoduje że film staje się bardziej wyrazisty w swoim przekazie.