Profil użytkownika toudikuba

Cztery pokoje (1995)

Momentami odrażający jednak cztery historie połączone ze sobą niepozornym boyem (recepcjonistą?) zapadają w pamięć.

Przebudzenia (1990)

Genialne główne role De Niro i Williamsa. Zaskakujący, mądry i wzruszający.

Piękny umysł (2001)

Po obejrzeniu tego filmu żałowałem, że nigdy nie miałem głowy do matematyki. A tak naprawdę to uwielbiam ten film za konkretne sceny i fakt, że taki człowiek naprawdę istniał.

Mroczny rycerz (2008)

Byłem w kinie dwa razy podrząd:]

American Gangster (2007)

Film prawdziwie wciągający. Niezapomniana rola Denzela Washingtona.

Fargo (1996)

Film dopracowany w najmniejszych szczegółach. Świetne kino o ludzkich zachowaniach. Rewelacyjna Pani Sierżant:)

Wstręt (1965)

Lubię ten film za to, że wzbudza pewien niepokój. Momentami jest trochę irytujący ale wszystko składa się na coś bardzo ciekawego i pozostającego w pamięci.

Porachunki (1998)

Guy Ritchie jest mistrzem w tworzeniu zabójczo wciągających filmów, do których zawsze będę wracał.

Przekręt (2000)

Genialnie zagmatwana historia, której bohaterowie zapadają w pamięć. Świetne poczucie humoru, cudowny angielski i muzyka nie do powtórzenia. Brad Pitt jako cygan?! (rom?!):]

Las Vegas parano (1998)

Jest coś zabawnego w tym filmie. Sytuacje wyjątkowo przerysowane w przyzwoity sposób oddają ducha skwaszonej imprezy. Polecam również "Tam Wędrują Bizony", który opowiada tą samą historię:P

Skrawki (1997)

Godny polecenia dla wszystkich, którzy szukają czegoś zupełnie odmiennego. Ukazanie historii miasta bez Boga jest zaskakujące i przykuwające uwagę. Wszystko tutaj jest na odwrót. Postacie jako antywzory i zachowania bulwersujące teoretyków patologii.

Dwunastu gniewnych ludzi (1957)

Genialna rozprawa ukazująca swoiste absurdy systemu karnego, ludzkie uprzedzenia i ich konformizm. Mimo tego, iż brak tu konkretnej akcji, efektów specjalnych to film jest zabójczo wciągający. Scenariusz na najwyższym poziomie. Gorąco polecam!

Dzieciaki (1995)

Ciekawy, zaskakujący, bulwersujący. Scena, w której młodzież ciągnie klej, ogląda film deskorolkowy i słucha jazzu - bezbłędna!