Profil użytkownika wujek_bogdan

Marsjanin (2015)

Dobrze się ogląda, ale nic ponad to. Nie klasyfikowałbym w ogóle tego filmu jako science-fiction. Po prostu Przyzwoity film akcji/przygodowy w kosmosie. Może gdyby nie głupkowate (niektórzy powiedzą humorostyczne) wstawki i mniej cyrku i akrobacji w przestrzeni kosmicznej to dałbym lepszą ocenę. Ale rozumiem: w tego typu filmie musi się coś dziać, wybuchać i i cudem udawać w ostatniej chwili.

Dla tych, którzy szukają tego typu wrażeń mamy Grawitację... do mnie bardziej przemawiają takie produkcje jak Moon.

Ida (2013)

Piękne zdjęcia. A poza tym, całkiem dobrze zagrana, ale prosta i nudna historia. Nie porwał mnie ten film. A na dokładkę dźwięk: nie wiem co jest z tym polskim kinem, ale zazwyczaj na tym polu jest kiepsko. O ile muzyka była dobra, to dialogi raz za głośno, raz za cicho, raz niewyraźnie, raz przytłumione...

Chappie (2015)

Rzadko mi się to zdarza. Wyłączyłem film po około 30 minutach. Dystrykt 9 nie był może genialnym dziełem, ale zapamiętałem go jako dobry film, na pewno ponadprzeciętny. Było w nim to "coś". Spodziewałem się więc, że Chappie będzie trzymał podobny poziom. A tutaj miałem wrażenie, że oglądam podrzędny film akcji z Polsatu. Nie daję oceny bo nie obejrzałem do końca, ale po tych 30 minutach dałbym max 3.