Profil użytkownika yyc_wanda

yyc_wanda napisał(a) o: yyc_wanda
Megan Leavey (2017)

Megan to młoda dziewczyna, która nie może znaleźć sobie miejsca w życiu. Snuje się bez celu, nie interesują ją ludzie, żadna praca jej nie podchodzi. Pod wpływem chwili decyduje się wstąpić do Marine Corps i tam przypadkowo trafia do K9 Unit, początkowo w ramach „corrective training”, później zostaje jej przydzielony pies Rex jako partner. Film oparty jest na autentycznych wydarzeniach, pokazuje akcje grup Marine MP na terenie Iraku i czyhające na nich niebezpieczeństwa oraz pracę psów trenowanych do wykrywania bomb i amunicji, dzięki którym setki potencjalnych ofiar uchodzi z życiem. Ukazuje również silną więź uczuciową, jaka wytwarza się pomiędzy psem i jego trenerem i emocjonalną dewastację związaną z rozstaniem.

yyc_wanda napisał(a) o: yyc_wanda
Blackfish (2013)

Film dokumentalny przedstawiający żałosną egzystencję orek w niewoli, w parkach morskich należących do SeaWorld. Głównym bohaterem jest Tilikum, male-orka odpowiedzialny za śmierć co najmniej trzech osób. Jego ataki nie były przypadkowe, ani też spowodowane błędem czy nieuwagą trenera, jak starało się to naświetlić SeaWorld w oficjalnej wersji dla publiczności. Raczej były to wybuchy frustracji skonfundowanego zwierzęcia. Każda orka trzymana w niewoli, z ograniczoną możliwością ruchu w niewielkich basenach, jest tykającą bombą, która może wybuchnąć z byle powodu. Wstrząsający film, o tym jak niehumanitarna jest rasa ludzka i ślepa na wszystko, oprócz pieniądza.

Mój własny ślub (2007)

Powyższy opis dotyczy całkiem innego filmu. "Mój własny ślub" jest historią atrakcyjnej i niezależnej kobiety, która zmęczona naciskiem ze strony przyjaciół i rodziny, że powinna się ustatkować i wyjść za mąż, postanawia wziąć ślub - sama ze sobą. Jest to jej sposób na podkreślenie własnej niezależności, prawa do bycia singlem i decydowania o sobie