your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Esme Esme napisała o Kształt wody

Lubię kino Del Toro za to, co wiele osób w nim krytykuje - sentymentalizm, naiwność, empatyczność. Dlatego i w "Kształt wody" zapadłam jak w miękką podusię. Dopiero potem przyszła refleksja, że może tym razem wypadło gorzej niż zwykle. Nie ma tu tyle zabawy, co w "Pacific Rim", a podział na dobrych i złych jest tym razem niezwykle toporny - a Del Toro zwykł był jednak sympatyzować z każdym swoim potworem, także tym w ludzkiej skórze. Cieszę się z tych Oscarów, bo teraz Guillermo dostanie na pewno więcej kasy na następne filmy, i tylko mam nadzieję, że wróci w nich do lepszej formy.

.

Dostanie więcej kasy na robienie kolejnych wykastrowanych filmów dla masowej publiczności. To nie jest najlepsza perspektywa.

.

Takie jak "Pacific Rim"? Wincy kce. ;) On nie robi kina mocno artystycznego, zawsze lubił gatunki. Jak go zostawią w spokoju i tylko sypną kasą, to na pewno będą zadowoleni z efektu, nawet jak co któryś tam film wtopi, bo będzie ostentacyjnie nawiązywał do jakiejś pulpy dla koneserów jak "Crimson Peak".

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook