SPF: Subiektywny Przegląd Filmowy?

Data:

Tak mnie naszło, że brakuje tu chyba czegoś takiego, a w każdym razie nie spostrzegłem (być może gapa ze mnie).

Tym nie mniej nie każdy wie na przykład, że dziś o 21.05 na TVP Kultura leci "Wielka cisza", albo też wiele innych DOBRYCH filmów emitowanych na kanałach publicznych (nie każdy ma Canal +, HBO, Kino Polska etc.)

I tak mnie naszło, że może warto byłoby prowadzić i umieszczać raz na tydzień taki przegląd filmów, które są godne obejrzenia?

Fakt, że zawsze znajdą się w przeglądzie braki, ale od czego są komentarze? Każdy mógłby dopisać w nich to, co uważa za słuszne, lub polemizować, że jakiś wymieniony film to totalny szajs i szkoda oglądać.

Na pewno pomogłoby to wielu osobom albo znaleźć czas by obejrzeć w TV coś konkretnego, a nie papkę zwaną popkulturą, albo po prostu przesiać przez sito pozycje, które zamierzał obejrzeć.

Jest sens takiej inicjatywy?

A Aquilla czegoś takiego nie robiła przypadkiem? Nie mam TV, więc nie śledziłam, ale coś mi takiego mignęło.

A czy Filmaster nie planuje wprowadzenia takiej zindywidualizowanej maszyny rekomendacji telewizyjnych na podobieństwo rekomendacji kinowych? Wprowadzenie tego byłoby banalnie proste (system analizuje co jest w programie, szuka jakich filmów użytkownik nie widział i wyrzuca mu rekomendacje oparte na jego indywidualnym guście).

@doctor - nie tak hop siup - najpierw trzeba się dogadać z jakąś stroną posiadającą program (np. telemagazyn.pl). Oni po swojej stronie musieliby opracować format danych, które nam będą przesyłali. Po naszej stronie trzebaby to odczytywać dokonywać jednoznacznego rozpoznania filmu (np. na podstawie tytułu i reżysera) i wtedy dopiero to, co Ty sugerujesz. Nie jest to może wybitnie trudne, ale trzeba się z kimś nawiązać współpracę (no chyba, że chcecie ręcznie wklepywać każdego tygodnia listę filmów, które akurat lecą).

@lamijka - robiłam, potem przestałam, nikt się nie skarżył, to uznałam, że nikt tego nie czytał :P Oferma robił to samo, tylko dla tv płatnych.

Doktor Pueblo dobrze gada. Planujemy taką funkcję już w najbliższym wydaniu Filmastera, zapewne w czerwcu tego roku. Wszystko w pełni zautomatyzowane. Działa to już obecnie dla kin w wersji mobilnej. Teraz wszystko będzie też na stronie www (kina i tv, a może w przyszłości też serwisy VOD typu iplex).

Jeśli chodzi o VOD, to moderatorzy mogą wrzucać linki do Iplexa, Kinoplexa czy VOD TVP, dajcie tylko nowy typ linka. Czy tajemnicą zawodową jest, skąd będziecie mieli program TV? ;)

Raczej nie przez zwykłe linki to będzie robione, tylko jakoś bardziej specyficznie, ale na razie VOD nie planujemy na najbliższe miesiące.
Tak, jest to tajemnicą zawodową :)

:(

To jak jesteś tak tajemniczy, to za karę zrób powiadomienie na pw albo maila, że w tym tygodniu na tym kanale będzie film, który mam na wishliście :P

Oczywiście będa takie powiadomienia w tygodniowym spersonalizowanym newsletterze. Plus rekomendacje na tydzien w kinach i TV.

Aquilla czuje się usatysfakcjonowana

Na czerwiec planujemy betę.

Dodaj komentarz