Zatkaj uszy, Krzykacze w pobliżu...

Data:
Ocena recenzenta: 8/10

"Push" opowiada historię Nicka Ganta (w tej roli Chris Evans, znany m.in. filmów "Fantastyczna Czwórka" czy "Komórka"), chłopaka obdarzonego nadprzyrodzonymi zdolnościami, który wraz z Cassie (świetna moim zdaniem rola Dakoty Fanning) musi stawić czoło rządowej organizacji walczącej z innymi "specjalnymi" jednostkami: Krzykaczami, Obserwatorami, Cieniami... - tak w skrócie mógłbym określić fabułę, by nie spoilerować zanadto.

Teraz konkrety ;) Bardzo wciągający film, m.in. ze względu na efektowne sceny z użyciem nadprzyrodzonych mocy, które - co prawda - od połowy filmu już znamy, bo bohaterowie nic nowego nie chcą nam zademonstrować, jednak nadrabia to fabuła. Kilka nieoczekiwanych przeze mnie zwrotów akcji naprawdę zachęcało do dalszego oglądania, bo mogło się momentami wydarzyć wszystko, zwłaszcza uwzględniając umiejętność manipulowania ludźmi, opanowaną przez niektórych bohaterów.

Film mogę śmiało polecić i koneserowi thrillerów, i fanowi science fiction, i nawet maniakowi kina akcji. Efektowne sceny, intrygująca fabuła i nadprzyrodzone zdolności tworzą naprawdę mieszankę wybuchową...

Zwiastun: