Glass Lips

Data:

Musze przyznać ze nie jestem zbytnio zaangażowany we współczesną filmotekę polską. Jednakże po przeczytaniu (bardzo urozmaiconego) artystycznego życiorysu Lecha Majewskiego, postanowiłem obejrzeć jego film z 2007 roku 'Glass Lips' (Director: Lech Majewski Cast: Patryk Czajka, Joanna Litwin,Grzegorz Przybyl, Misia Rutkowska). Majewski napisał tez (razem z Jozefem Skrzekiem) muzykę, oraz był odpowiedzialny za dźwięk.

Temat filmu przedstawiony jest w trzech opowieściach, częściowo od siebie zależnych, i dotyczy odcisków dzieciństwa oraz relacji pomiędzy dziećmi i rodzicami. Film, w którym każda scena rozpoczyna się dużą dawką bólu, przestał mnie interesować po pierwszych 30 minutach. Kolejne sceny powielają tylko ten sam problem, niczym poobiednia czkawka. Nawet obfitość męsko-damskiej golizny nie była w stanie przytrzymać moich opadających powiek.
Oprócz dźwięku, świetnie podkreślającego sceny wizualne, na pochwałę zasługuje także gra bohaterów, których bezsłowna komunikacja pozwala nam odczuć cala gamę ich emocji. W skrócie, jest to film 'artystyczny' który do znudzenia powiela swój temat, całkiem niczym 'Campbell Soup' Warhola.

Hotel Detective