your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Spinacz : Oscarowe dokumenty

Pełnometrażowe filmy dokumentalne, które zdobyły Nagrodę Akademii Filmowej

o 1943 - Desert Victory
o 1944 - The Fighting Lady
· 1945 - The True Glory
o 1947 - Design for Death
o 1948 - The Secret Land
1949 - Daybreak in Udi
o 1950 - The Titan: Story of Michelangelo
o 1951 - Kon-Tiki
o 1952 - The Sea Around Us
o 1953 - The Living Desert
o 1954 - The Vanishing Prairie
o 1955 - Helen Keller in Her Story
o 1956 - The Silent World
o 1957 - Albert Schweitzer
o 1958 - White Wilderness
1959 - Serengeti Shall Not Die
o 1960 - The Horse with the Flying Tail
· 1961 - Sky Above and Mud Beneath
· 1962 - Black Fox: The Rise and Fall of Adolf Hitler
o Alvorada
o 1963 - Robert Frost: A Lover's Quarrel With the World
o 1964 - Jacques-Yves Cousteau's World Without Sun
o 1965 - The Eleanor Roosevelt Story
o 1966 - The War Game http://filmaster.pl/film/the-war-game/
o 1967 - The Anderson Platoon
o 1968 - Journey Into Self
1969 - Arthur Rubinstein - The Love of Life
o 1970 - Woodstock http://filmaster.pl/film/woodstock/
o 1971 - The Hellstrom Chronicle
o 1972 - Marjoe
o 1973 - The Great American Cowboy
o 1974 - Hearts and Minds http://filmaster.pl/film/hearts-and-minds/
o 1975 - The Man Who Skied Down Everest
o 1976 - Harlan County, USA http://filmaster.pl/film/harlan-county-usa/
o 1977 - Who Are the DeBolts? And Where Did They Get Nineteen Kids?
o 1978 - Scared Straight!
1979 - Best Boy
o 1980 From Mao to Mozart: Isaac Stern in China
o 1981 Genocide
o 1982 Just Another Missing Kid
o 1983 He Makes Me Feel Like Dancin'
o 1984 The Times of Harvey Milk http://filmaster.pl/film/the-times-of-harvey-milk/
o 1985 Broken Rainbow
o 1986 Artie Shaw: Time Is All You've Got
o 1987 The Ten-Year Lunch
· 1988 Hôtel Terminus: The Life and Times of Klaus Barbie
1989 Common Threads: Stories from the Quilt http://filmaster.pl/film/common-threads-stories-from-the-quilt/
o 1990 American Dream
o 1991 In the Shadow of the Stars
o 1992 The Panama Deception
o 1993 I Am a Promise: The Children of Stanton Elementary School
o 1994 Maya Lin: A Strong Clear Vision
o 1995 Anne Frank Remembered
o 1996 When We Were Kings http://filmaster.pl/film/when-we-were-kings/
o 1997 The Long Way Home
o 1998 The Last Days
1999 One Day in September http://filmaster.pl/film/one-day-in-september/
· 2000: Into the Arms of Strangers: Stories of the Kindertransport
· 2001: Murder on a Sunday Morning (Un coupable idéal) http://filmaster.pl/film/un-coupable-ideal/
· 2002: Zabawy z bronią http://filmaster.pl/film/bowling-for-columbine/
· 2003: The Fog of War http://filmaster.pl/film/the-fog-of-war-eleven-lessons-from-the-life-of-robert-s-mcnamara/
· 2004: Przeznaczone do burdelu http://filmaster.pl/film/born-into-brothels-calcuttas-red-light-kids/
· 2005: Marsz pingwinów http://filmaster.pl/film/la-marche-de-lempereur/
· 2006: Niewygodna prawda http://filmaster.pl/film/an-inconvenient-truth/
· 2007: Taxi to the Dark Side http://filmaster.pl/film/taxi-to-the-dark-side/
· 2008: Człowiek na linie http://filmaster.pl/film/man-on-wire/

Mam ochotę na Marsz pingwinów, Niewygodną prawdę i Człowieka na linie. Ale to tylko mam ochotę, a jak wyjdzie w praniu... who knows...

.

Zapychaj do kiosku - Marsz pingwinów jest w kolekcji Dziennika w zestawie z bardzo dobrym Patch Adamsem i jakąś kreskówką o Żółwiach Ninja za 12 zł :) Dzisiaj sobie kupiłam, właśnie skończyłam i nawet wytworzyłam minirecenzję

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook