Noir...

Data:

1 czarny (m)
2 brudny; czarny (m)
3 ciemny (m)
4 ponury; posępny; smutny (m)
5 mroczny (m)
6 wstawiony; pijany (m)
7 czarny; nielegalny (m)

Na początku chcę tylko zaznaczyć, że nie jestem żadnym autorytetem w tej dziedzinie, nie jestem filmoznawcą, nie znam się specjalnie na pracy kamery, czy na grze świateł. No ... I don't know much about art, but I know what I like.

Pierwszy raz zabieram się do tak publicznego pisania, więc czekam na wszelkie rady, krytyki, uwagi, komentarze, mam nadzieję że moja pisanina sprawi komuś trochę radości, zainteresuje go filmem noir, i zmotywuje mnie do pogłębienia swojej wiedzy :)

Postaram się zbierać tu wszelkie rzeczy powiązane z kinem noir, które przyjdą mi do głowy, tłumaczenia artykułów (jeżeli zdobędę zgodę ich autorów na publikacje), opisy filmów, biografie aktorów, inspiracje, ciekawe strony.

A więc witajcie, i Za zbrodnie,
czarnaplaneta

Witamy i zapraszamy do częstego popisywania. Mamy specjalistkę od horrorów, od eksperta od chorego kina, czy człowieka Czech i Hrabala, ale specjalistycznego recenzenta noir jeszcze nie mieliśmy! Witaj w klubie.

Świetnie. Już wiem, że z przyjemnością będę Cię obserwować. Chyba gdzieś tam w podświadomości marzył mi się tutaj blog o takiej właśnie tematyce ; ).
Więc na początek: cześć, i wytrwałości w dalszym publikowaniu!

Dodaj komentarz