your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Spinacz: 50 najlepszych komedii wg Channel 4

Ranking powstał w oparciu o głosowanie przeprowadzone przez Channel 4. Na najlepsze komedie głosowało ponad 22 tysiące osób.

źródło: http://film.onet.pl/0,0,1221840,wiadomosci.html

1. Żywot Briana http://filmaster.pl/film/life-of-brian/
2. Czy leci z nami pilot? http://filmaster.pl/film/airplane/
3. Wysyp żywych trupów http://filmaster.pl/film/shaun-of-the-dead/
4. Austin Powers: Agent specjalnej troski http://filmaster.pl/film/austin-powers-international-man-of-mystery/
5. South Park http://filmaster.pl/film/south-park-bigger-longer-uncut/
6. Monty Python i Święty Graal http://filmaster.pl/film/monty-python-and-the-holy-grail/
7. American Pie http://filmaster.pl/film/american-pie/
8. Płonące siodła http://filmaster.pl/film/blazing-saddles/
9. Sposób na blondynkę http://filmaster.pl/film/theres-something-about-mary/
10. Oto Spinal Tap http://filmaster.pl/film/this-is-spinal-tap/
11. Annie Hall http://filmaster.pl/film/annie-hall/
12. The Blues Brothers http://filmaster.pl/film/the-blues-brothers/
13. Dzień świstaka http://filmaster.pl/film/groundhog-day/
14. Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego http://filmaster.pl/film/the-naked-gun-from-the-files-of-police-squad/
15. Świat Wayne'a http://filmaster.pl/film/waynes-world/
16. Pół żartem, pół serio http://filmaster.pl/film/some-like-it-hot/
17. Głupi i głupszy http://filmaster.pl/film/dumb-dumber/
18. Poznaj mojego tatę http://filmaster.pl/film/meet-the-parents/
19. Sprzedawcy http://filmaster.pl/film/clerks/
20. Młody Frankenstein http://filmaster.pl/film/young-frankenstein/
21. Withnail i ja http://filmaster.pl/film/withnail-i/
22. M.A.S.H. http://filmaster.pl/film/mash/
23. Rybka zwana Wandą http://filmaster.pl/film/a-fish-called-wanda/
24. Ghostbusters http://filmaster.pl/film/ghost-busters/
25. Gregory's Girl http://filmaster.pl/film/gregorys-girl/
26. Wolny dzień Ferrisa Buellera http://filmaster.pl/film/ferris-buellers-day-off/
27. Szajbus http://filmaster.pl/film/the-jerk/
28. Kiedy Harry poznał Sally http://filmaster.pl/film/when-harry-met-sally/
29. Dr Strangelove, czyli jak pokochałem bombę atomową http://filmaster.pl/film/dr-strangelove-or-how-i-learned-to-stop-worrying-and-love-the-bomb/
30. Medal dla miss http://filmaster.pl/film/best-in-show/
31. Szkoła rocka http://filmaster.pl/film/the-school-of-rock/
32. Goło i wesoło http://filmaster.pl/film/the-full-monty/
33. Samoloty, pociągi i samochody http://filmaster.pl/film/planes-trains-automobiles/
34. Dziwna para http://filmaster.pl/film/the-odd-couple/
35. Nieoczekiwana zamiana miejsc http://filmaster.pl/film/trading-places/
36. Cztery wesela i pogrzeb http://filmaster.pl/film/four-weddings-and-a-funeral/
37. Czyste szaleństwo http://filmaster.pl/film/stir-crazy/
38. Różowa Pantera: Strzał w ciemności http://filmaster.pl/film/a-shot-in-the-dark/
39. Ekipa Ameryka: Policjanci z jajami http://filmaster.pl/film/team-america-world-police/
40. Kacza zupa http://filmaster.pl/film/duck-soup/
41. Wielka przygoda Billa i Teda http://filmaster.pl/film/bill-teds-excellent-adventure/
42. Akademia policyjna http://filmaster.pl/film/police-academy/
43. Jak zabić starszą panią http://filmaster.pl/film/the-ladykillers-1955/
44. Gliniarz z Beverly Hills http://filmaster.pl/film/beverly-hills-cop/
45. Kręglogłowi http://filmaster.pl/film/kingpin/
46. Narzeczony księżniczki http://filmaster.pl/film/the-princess-bride
47. Folwark zwierzęcy http://filmaster.pl/film/animal-farm/
48. Dziennik Bridget Jones http://filmaster.pl/film/bridget-joness-diary/
49. Carry On Screaming! http://filmaster.pl/film/carry-on-screaming/
50. Producenci http://filmaster.pl/film/the-producers

Jakie uwagi? Ankietę przeprowadzono wśród Brytyjczyków w 2006 roku. Czyżby aż tak różne od naszego poczucie humoru? Wielu z tych filmów nawet pewnie nie oglądaliście (przynajmniej nie oceniliście)?

Może stworzymy własny top 50?

Folwark zwierzęcy to komedia? No ciekawa opinia...

Monty Python wśród Brytyjczyków był do przewidzenia, bardziej dziwi South Park (nie lubię ;) ). Ogólnie wydaje mi się, że jest tu wiele komedii "niższych lotów" i mało ambitniejszego kina.

.

Dla mnie "Top Secret" dużo śmieszniejszy od "Czy leci z nami pilot?". Dlaczego nie ma tu polskich komedii Barei i czeskich (np. Lemoniadowy Joe)? - nie rozumiem...

.

Może po prostu w Channel 4 nie znają Barei, ja bym się tu spisku nie doszukiwał ;)

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook