Pod Światem. Gdzie nie dociera światło. Gdzie wilki grasują w kanałach a wampiry biegają w silikonach. I gdzie zrodziła się miłość...

Data:
Ocena recenzenta: 7/10
Artykuł zawiera spoilery!

No cóż. Pamiętacie film "West Side Story"? To była adaptacja powieści "Romeo i Julia". Tutaj jedynie jest podobny motyw, a całość to jedna wielka bijatyko/strzelanina z Wilkołakami i ich kuzynami Wampirami w roli głównej. Więcej w rozwinięciu... ;)

Parę fajnych motywów, jak np. przebudzanie co jakiś czas co starszych wampirów, które rządzą na zmianę, nowoczesna technologia przeplatająca się z zupełnie klasyczną bronią (z tym, że w wersji z dodatkiem srebra) wilkołacy-tajniacy w kostiumach policjantów, 2 wątki miłosne (jeden jako retrospekcja)... Parę niefajnych jak zupełnie nieprzekonujące wilkołaki (dlatego tylko 4 za efekty specjalne, które gdyby nie to zasłużyłyby na 7-8) czy fakt, że w 95% scen nie było praktycznie nic widać (ja wiem, że wampiry nie przepadają za światłem, ale tylko słonecznym, więc jakieś jarzeniówki to mogli dać...).

Za to muzyka spoko. Niby nic ambitnego, żadnych konkretnych utworów tylko po prostu podkład muzyczny, ale za to klimatyczny - jak na bijatykę nie ma się co przyczepić.

Jak ktoś lubi kino akcji (albo akurat ma na nie fazę, jak ja), albo wampiry (albo akurat ma na nie fazę, jak ja), to może spoko obejrzeć. Jak nie, to niech się trzyma z daleka. Nie zanudzi się, ale poczucia zmarnowanego czasu się po seansie tak łatwo nie pozbędzie.

A, i zapomniałbym - film obejrzałem w internetach, za darmo, i to zupełnie legalnie - właściwie to tylko dlatego się za niego zabrałem, że testowałem platformę Iplex, która do tego właśnie służy. Platforma się sprawdziła, więc zamieszczam od razu link do filmu w tym serwisie, może komuś się przyda... ;)
Underworld - oglądnij sobie legalnie i za darmo on-line ;)

Zwiastun: