your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Filmasterzy przyznali Oskary 2010

Jak w zeszłym roku, tak i w tym, Filmasterzy przyznali własne Oskary. I podobnie jak rok temu, będą one zapewne bardzo różne od faktycznych Nagród Akademii.

Głosować na Oskary mogliście od ponad miesiąca, czyli od momentu ujawnienia nominacji, na specjalnej stronie Oskary 2010.

A tak wyglądałyby wyniki Oskarów, gdyby głosowali na nie Filmasterzy!

Najlepszy film: Bękarty Wojny


Nie dyskutowany tu zaciekle Hurt Locker, nie olśniewający Avatar, a film Quentina Tarantino zostałby laureatem Oskara, gdyby do głosu dopuścić użytkowników naszego serwisu!

Najlepszy reżyser: Quentin Tarantino za Bękarty wojny


I znów Tarantino przed Cameronem. Reitmanem, Bigelow i Lee Danielsem. Szkoda, że tak nie będzie dziś w nocy :)

Aktor w roli głównej: Jeff Bridges za rolę w Crazy Heart


Bridges pokonał Morgana Freemana, Colina Firtha, George'a Clooney'a i Jeremy Rennera. Różnice między pierwszymi trzema były jednak śladowe (0,1 punkta) i do samego końca wygrać mógł każdy.

Aktorka w roli głównej: Meryl Streep za rolę w Julie & Julia


Meryl nie dała szans Sandrze Bullock, Carey Mulligan, Gabourey 'Gabby' Sidibe i Hellen Mirren.

Aktor w roli drugoplanowej: Christoph Waltz za Bękarty wojny


Tu nie było wątpliwości. Nie będzie ich miała zapewne również Akademia. W tym roku Woody Harrelson, Stanley Tucci, Matt Damon i Christopher Plummer byli bez szans.

Aktorka w roli drugoplanowej: Mo'Nique za rolę w filmie Precious


Oprócz wyrodnej matki Precious, w walce o Filmasterową statuetkę liczyła się jeszcze tylko Maggie Gyllenhaal za rolę partnerki Bridgesa w "Crazy Heart". Na dalszych miejscach Anna Kendrick, Vera Farmiga i Penélope Cruz.

Scenariusz oryginalny: Quentin Tarantino za Bękarty wojny


Tarantino tryumfuje ponownie. Scenarzyści innych filmów byli tylko tłem.

Scenariusz adaptowany: Jason Reitman za Up in the Air


Reitman napisał scenariusz wraz z Sheldonem Turnerem na podstawie powieści Waltera Kirna. W walce o statuetkę za scenariusz adaptowany liczył się jeszcze District 9 (przegrał tylko o 0,1 punktu z "W chmurach"). Na dalszych miejsach uplasowały się filmy: An Education, Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire i In the Loop.

Efekty specjalne, zdjęcia i montaż: Avatar


We wszystkich trzech kategoriach film Camerona nie dał szans konkurentom. Zagrozić mu mogli jedynie "Biała wstążka" za zdjęcia (przegrana o 0,4 punktu) oraz Bękarty wojny za montaż (przegrana o 0,3 punktu). Tak czy inaczej: kategorie techniczne zgarnia zasłużenie przełomowy według wielu film o niebieskich ludkach w kosmosie.

Najlepsza animacja: Up


Do samego końca Up walczył z Coraline. Wygrał ten pierwszy film, lecz tylko o 0,1 punkta. Nie liczył się Fantastyczny Pan Lis, The Secret of Kells i The Princess and the Frog.

Najlepszy film nieanglojęzyczny: Biała wstążka


Film Michaela Haneke, wielki przegrany Filmasterów 2010, odbił sobie zdobywając Filmasterowego Oskara. Wyprzedził El secreto de sus ojos, La Teta asustada, Ajami i Un prophète.

A jak będzie naprawdę?

Już dziś w nocy ceremonia wręczenia Oskarów. Jeśli cierpicie na bezsenność, zapraszamy do wspólnego komentowania tego co będzie się działo na specjalnej stronie Chat Oskarowy z Filmasterem. Będę ja, będzie queerdelys. Jeśli będzie jeszcze kilka osób to może nawet uda się o czymś pogadać :)

No i tak to powinno wyglądać...

.

To ma sens ;)

.

.

Fajna lista,bardzo pozytywnie to oceniam! Bękarty Wojny!!! Quentin rządzi! :)

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook