your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Oskary tuż tuż

Na każdym szanującym się serwisie filmowym musi powstać tzw. wątek oscarowy. No to macie :)

Jeśli należycie do tych, którzy ekscytują się Oscarami to zapraszamy do zagłosowania na najlepsze Waszym zdaniem filmy nominowane w tegorocznym konkursie na stronie: http://filmaster.pl/oskary-2011/

No do i podzielenia się Waszymi typami w komentarzach! Wygra King's Speech czy Social Network? A może niespodziankę zrobi Incepcja?

Nudnawo w tym roku...

Przynajmniej raz nie można obciążyć mnie odpowiedzialnością za lamerskie nominacje... ;P

.

Poziom filmów, przynajmniej jak na razie, szału nie robi... Ale moimi osobistymi faworytami są Toy Story 3, The Kids Are All Right i Social Network. Oby nie Incepcja!

.

Oby!......

.

Incepcja i tak nie ma szans, Akademia chyba nie lubi Nolana, wydaje się, że Aronofsky'ego też nie za bardzo. Moim zdaniem będzie podział między "Jak zostać królem" a "The social network", ze wskazaniem na ten pierwszy film.
Laureaci statuetek dla aktorów pierwszoplanowych wydają się oczywiści - Firth i Portman.

.

Widziałam wszystkie 10 nominowanych filmów, nawet Toy Story 3 (a nie widziałam dwóch poprzednich części, hehe) i muszę powiedzieć, że poziom nie jest oszałamiający. Pasjonuje mnie jedynie walka o aktorkę drugoplanową (Haillee vs. Jackie, ale pewnie wygra Melissa Leo), bo w reszcie najważniejszych kategorii raczej wszystko wiadomo. Social Network (choć chciałabym Jak zostać królem), Fincher (w końcu), Firth (w końcu 2), Portman (zasłużenie). Miłym zaskoczeniem byłaby statuetka dla Kolejnego Roku za scenariusz, ale wątpię. Wśród obcojęzycznych walka rozegra się między Hors-La-Hoi a S. Bier, a żadnego z tych filmów nie widziałam.

.

Bardzo ciekawie się zapowiada rozdanie nagród. Rok temu było gorzej, bo tylko dwa tytuły się liczyły.
Zaskoczeniem może być statuetka za scenariusz, bo równorzędnych kandydatów wielu.
Oczywiście Portman ma już oscara w garści, no i nagroda dla Toy story 3 jest tylko formalnością.

.

A propos strony do głosowania na Filmasterze. We wprowadzeniu mamy zdanie "Czy producent filmu Banksy'ego odebrałby od Was nagrodę?", ale odpowiedzi na nie nie poznamy, bo na dokumenty głosować się nie da :P

.

Kuraki... Poprawiłam. Na doktorową spostrzegawczość zawsze można liczyć. Trzeba się ciągle mieć na baczności.

Podobno Banksy grasuje teraz po Los Angeles. Wygląda na to, że komisja oscarowa ściągnęła miastu na głowę najsłynniejszego wandala świata :)

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook