your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Don't be afraid. I'm going to give you the choice I never had

Wow. Taka była moja pierwsza reakcja po obejrzeniu ‘wywiadu z wampirem’. Tyle czasu żyłam w błogiej nieświadomości, że nikt nigdy nie stworzył dobrego filmu o wampirach. No może nie tyle dobrego, bo, np. ‘Dracula’ Coppoli jest niesamowity. Jednak w dzisiejszych czasach wampiry kojarzą się niestety tylko z Edwardem i dziewczynkami sikającymi na jego widok. Wydaje mi się, że wmawianie dzieciom, sorry, młodzieży, że wampiry błyszczą się w słońcu i zakochują się w ludziach jest, nie tyle śmieszne co żałosne. No ale nie skupiajmy się na zmierzchu bo szkoda na to życia. Nikt nigdy nie zagłębiał się aż tak w mentalność wampirów jak Neil Jordan. W niesamowity sposób nadał Louisowi ludzkie uczucia, tym samym robiąc z niego najbardziej wyjątkowego z wampirów. Jest wrażliwy i opiekuńczy. Opiekuje się okrutną małą Claudią, którą najpierw uratował przed pewną śmiercią. Dla mnie, jednak, postać Lestata jest bardziej interesująca. Nie wiem jak to się dzieje, że zawsze czarne charaktery są dla mnie bardziej ciekawe. Lestat jest taki jaki wampir być powinien: zły, zawzięty, żądny krwi, nie dba o nikogo ani o nic. Jest tak tajemniczy i okrutny, że po prostu nie da się go nie lubić. A co jest najlepsze, jest po prostu nie zniszczalny. ‘Wywiad z wampirem’ jest filmem, który po prostu trzeba zobaczyć.

A skąd wiesz czy wampiry nie błyszczą na słońcu? I kim do cholery jest Edward?

Jedna uwaga niezwiązana z tą recenzją: fajnie jakbyś oceniała filmy, które recenzujesz (na stronie filmu), najlepiej w wielu kategoriach. Dzięki temu recenzje stają się bardziej wartościowe, przynajmniej dla użytkowników z bardziej ścisłymi umysłami :)

.

Mukacz, czarne charaktery są dla Ciebie bardziej interesujące, bo tak są zaprojektowane przez twórców filmu. Im ciekawszy czarny charakter, tym dramatyzm większy, tym lepsza historia.
Szczególną estymą i uwagą czarne charaktery cieszą się w holyłud. Zauważ, że często poświęca im się więcej uwagi niż dobrym charakterom. A jeśli chodzi o Wywiad to mi również się podobał, choć to było już jakiś czas temu i nie sądzę, żebym do niego kiedyś wrócił.

.

Gdybyś kiedyś, skuszona Lestatem, chciała obejrzeć "Królową potępionych"- raczej tego nie rób ;)
Nastrój "Wywiadu..." w głównej mierze opiera się na scenariuszu napisanym przez autorkę powieści. A chociaż teoretycznie "Królowa potępionych" została nakręcona na podstawie książek tejże pisarki, tak bez jej scenariusza, z inną reżyserią i inną obsadą wypada słabiuteńko.

.

to michuk: wampiry NIE błyszczą się w slońcu tylko zamieniają się w popiół. Cała idea nie uśmiercania wampirów nastawionych na promienie słoneczne narodziła sie wraz z powstaniem nieszczęsnego 'zmierzchu' z którego właśnie pochodzi ww Edward.

.

No właśnie, michuk, w ogóle nie interesujesz się nauką!

(Żeby nie było: oczywiście, że lśniące wampiry to gwóźdź do - nomen omen - trumny postaci wampira, bo przez to kompletnie bierze w łeb jeden z aspektów tragizmu tej postaci; niemniej sposób postawienia sprawy przez mukacza jest nad wyraz komiczny :) ).

.

Ja się jak zwykle czepiam, ale mam uporczywe wrażenie, że już Gary Oldman udający Drakulę hasał sobie może nie po słońcu, ale w każdym razie jeszcze za dnia.

.

Masz rację:
http://www.youtube.com/watch?v=4vEaQMG7xww

Zresztą kwestię poruszania się za dnia dośc często próbuje się jakoś obejść, np. zamieniając na zabójczy wpływ bezpośreniego promieniowania słonecznego - wampiry mogą wtedy wychodzić podczas pochmurnego dnia.

.

Wiesz @mukacz akurat wszystkie wampiry które poznałem osobiście błyszczały w słoncu, wiec na razie 1 : 0 dla mnie

.

gratuluję, to musiało być niezapomniane przeżycie;p To jest po prostu, moje zdanie. Od kiedy pamiętam wampiry kojarzyły mi sie wyłącznie z zamienianiem sie w popiół wiec nie uwierze, że nagle im sie odmieniło ;p

.

Niestety muszę Cię zmartwić. "Wszystkie wampiry które poznałem osobiście" tworzą zbiór pusty. Co oczywiście nie podważa nijak mojego wcześniejszego argumentu.

.

@michuk Trochę jednak podważa, bo można równie dobrze powiedzieć, że wszystkie wampiry, które poznałeś osobiście, zamieniają się na słońcu na popiół.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook