your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Galimatias I i II, czyli boki zrywać

Komedia. Jak jedna baba trochę świrowała, chciała iść na studia i jeżdzić po świecie. A chłop jednak wolał żeby siedziała w domu, więc jej zrobił dziecko. A to ci dowcip! Hahahahaha.

Lecz nie tylko puenta jest przezabawna, dzieło pana Załuskiego trzyma poziom przez cały czas. Reżyser jest niezwykle konsekwentny. I sprawiedliwy. Sprawiedliwie śmieje się z miasta i wsi. Wszyscy bohaterowie są na mniej więcej tym samym etapie rozwoju. Nie ma się czego wstydzić, na tym etapie była kiedyś cała ludzkość, w każdym razie na to wskazują dowody znalezione w jaskiniach.

Jedynka jeszcze do strawienia. Część 2 - nie.

Nie wymagam od kina przenikliwości na poziomie traktatów filozoficznych. Może być i pochwała prostoty. Galimatias jest pochwałą prostactwa.

Oyumi ! Jak Ci dziękuję za ten głos ! Nie trawię, nie znoszę tego filmu ! A nieustannie pojawia się wysoko w rankingach na najlepszą polską komedię...Druga część także.

.

Także w święta w telewizji regularnie się pojawia . Ja ten nurt w kinie nazywam "wsiowy realizm". Zaznaczam, że sam pochodzę spod częstochowskiej wsi.

.

Jak spojrzałem na reżysera, to zrozumiałem, dlaczego ten "wsiowy realizm" mi się natychmiast skojarzył z http://filmaster.pl/film/wyjscie-awaryjne/ ... Szkoda Kolskiej do tych filmów tylko.

A propos - "Zróbmy sobie wnuka" ( http://filmaster.pl/film/zrobmy-sobie-wnuka/ ) ma podobnie niskie noty - czy to kolejny przedstawiciel gatunku?

Bo z kolei "U Pana Boga za piecem" ( http://filmaster.pl/film/u-pana-boga-za-piecem/ ) to chyba zupełnie inny gatunek, choć niby i wieś i realizm się w nim znajdują...

.

Szkoda Kolskiej. "Zróbmy sobie wnuka" - z tego co pamiętam, to nie warto.

Wieś bardzo lubię, nie łapię takiego poczucia humoru. A jeśli chodzi o humor to jestem mało wybredna.

Moremore! Też tego nie rozumiem. Nie podchodzę do filmów zbyt ideologicznie, ale jak pomyślę o przesłaniu drugiej części to mi do dziś ciśnienie skacze.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook