your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

wonderprick wonderprick napisał(a) o Kształt wody

"Kształt wody" jest "Potworem z Czarnej Laguny", "Uwolnić orkę", "Piękną i Bestią", a przez moment także "Artystą". Jest jednocześnie baśnią dla dorosłych, filmem klasy B, dramatem, romansem i filmem szpiegowskim. Mówi o seksualnym przebudzeniu, porusza kwestie rasizmu i homofobii, cytuje Biblię i stepuje.

Ja miałem problem z tym, że film, który stara się być czymś więcej niż "Free Willym" z Abem Sapienem, mówi o Ważnych Tematach, ale mówi banałami. Jedyne pytanie, które sobie zadałem po seansie to "czemu nikomu ze znajomych Elisy nie przeszkadzało, że [SPOILER] rucha rybę?" (uuu, pytanie o granice tolerancjiii). Nie pomagała groteskowo przerysowana postać czarnego charakteru, sadysty-rasisty Stricklanda i toporne momentami dialogi. Ale może to był element jednej z 17 konwencji filmu, tylko nie zrozumiałem. Nieco ciężko mi też było się wczuć w relację kobieta - dorsz, bo ta zawiązała się w dwóch scenach i montażu.

Jest OK, ale to żadne arcydzieło godne 13 nominacji.

.

Mam podobne wrażenia. Oceniam między 6 a 7. Mimo wszystko wypada docenić zalety dzieła na tle posuchy filmowej z ostatnich lat.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook