your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

World Shorts: Dania

Poznańska Fundacja Ad Arte ma przyjemność zaprosić na kolejny przegląd w ramach cyklu World Shorts. Tym razem będziemy mieli okazję przyjrzeć się krótkometrażowym produkcjom z Danii.

Program składa się z filmów animowanych, dokumentalnych i fabularnych nagrodzonych na międzynarodowych festiwalach. Polscy widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć w większości premierowe pozycje, jeszcze nie pokazywane w naszym kraju. W programie m.in. nagrodzona Oscarem dla najlepszego filmu krótkometrażowego amerykańska realizacja duńskiego reżysera Joachima Backa ("New Tennats"), opowieść o seksualnej igraszce, która rozwija się niezgodnie z oczekiwaniami („Picnic”, reż. Kasper Torsting) oraz teledyski Turboweekend i WhoMadeWho. Zapraszamy!

1. TO ALL MY FRIENDS
Reż. Behrouz Bigdeli / 2010 / 29'
Mark i Sonny są punkami oraz najlepszymi kumplami. Od zawsze trzymali się razem i są dla siebie jedyną rodziną. Autodestrukcyjny Sonny nie ma problemów z ich bezcelową egzystencją na surowych przedmieściach, ale Mark pragnie czegoś więcej. Gdy dziewczyna proponuje mu przeprowadzkę do miasta, Mark czuje się rozdarty. Czy powinien zerwać trudną przyjaźń i stanąć na swoim, czy pozostać lojalnym wobec Sonny'ego, który desperacko nie chce się z nim rozstawać?

2. HEAVY HEADS
Reż. Helena Frank / 2010 / 8'
Minimalistyczna, animowana czarna komedia o samotności. Osamotniona w szarej kuchni Monika żyje w rytm dźwięków kapiącej z kranu wody i bzyczącej muchy. Monotonia zostaje przerwana przez pojawienie się niespodziewanego gościa...

3. Nowi lokatorzy
Reż. Joachim Back / 2009 / 21'
Ciekawski sąsiad, handlarz narkotyków o szklanych oczach, mąż wymachujący bronią: oto członkowie orszaku powitalnego nowych lokatorów. Pośród jeszcze nie otwartych pudełek i nadziei na nowy początek, dwaj mężczyźni przekonują się, że wybrali najgorszy z możliwych dni. Ich nowe mieszkanie kryje okropną tajemnicę... W filmie zobaczymy gwiazdy nowojorskiej kinematografii i teatru (Vincent D'Onofrio, Jamie Harrold, Kevin Corrigan).

4. TROUBLE IS (TURBOWEEKEND)
Reż. Jakob Printzlau / 2009 / 3'
Nocne koszmary budzą się do życia w teledysku grupy Turboweekend. Reżyser Jakob Printzlau to nagradzany duński reżyser i grafik. Pracował m.in. jako autor teledysków i twórca oprawy graficznej dla takich wytwórni, jak Epitaph Records, 4AD, Sony Music i Universal Music.

5. PICNIC
Reż. Kasper Torsting / 2008 / 19’
Związek Michaela i Sary nie należy do typowych. Sara ma fantazję uprawiania seksu w naturalnym środowisku, Michael włóczy się z nią po parkach. W trakcie jednej z kolejnych radosnych przechadzek zostają nakryci przez dwóch przypadkowych mężczyzn. Niewinna seksualna fantazja przeradza się w wybuch psychicznej przemocy... Film traktuje o odwiecznej walce płci: wielkich oczekiwaniach, zazdrości i pożądaniu.

6. INSIDE WORLD (WHOMADEWHO)
Reż. Lasse Martinussen / 2012 / 3'
Tańczące nastolatki kontra lubieżni starcy. Kontrowersyjny teledysk grupy WhoMadeWho.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook