Zespół Filmastera

Filmaster to społeczność miłośników kina. Serwis umożliwia prowadzenie filmowego bloga, ocenianie filmów i dyskutowanie o kinie. Stworzony został w 2009 roku przez Borysa Musielaka. Od 2015 roku jest prowadzony pro publico bono przez ekipę dowodzoną przez Andrzeja Grzybowskiego.

Redaktorzy i współpracownicy

Agata Malinowska, kryptonim Esme. Warszawianka. Jako przedstawiciel Filmastera nawiedza festiwale i inne wydarzenia związane z filmem, by recenzować, relacjonować i wzniecać dyskusje. Na bieżąco opisuje co bardziej interesujące premiery, nie gardząc jednak starszą kinematografią. Chętnie przypomina o dziełach mistrzów kina, jak również o filmowych kuriozach i perełkach, na które trafia chodząc własnymi ścieżkami. Filmasterowy blog Agaty zajął 12 miejsce w konkursie na Blog Roku 2009.

Kasia Wolanin aka ayya, Wrocławianka mieszkająca w Warszawie. Studiowała politologię i historię sztuki. Ogląda filmy i seriale, słucha muzyki, chodzi do teatru, czyta książki. Miłośniczka festiwali (głównie filmowych, ale czasem też muzycznych) oraz wszelkich mniejszych i większych imprez kulturalnych. Z zamiłowania dziennikarka. Jeśli chodzi o tematy filmowe, często wraca do starego, amerykańskiego kina, dużo ogląda też nowszych i niezależnych produkcji z USA, uwielbia mistrzów francuskiej Nowej Fali i nurt kina noir. Poza tym fanka Elfriede Jelinek, polskich malarzy epoki modernizmu, FC Liverpoolu, Marca Jacobsa i lodów.

Ida Szczepocka aka lamijka, z Warszawy. Chadza własnymi ścieżkami filmowymi. Szuka wszędzie podtekstów filozoficznych, antropologicznych i socjologicznych (i w większości przypadków znajduje je!). Najbardziej lubi to, co trudne, obce, odległe i mało zrozumiałe (dlatego kino azjatyckie). Ulubieni reżyserzy: Wong Kar-Wai, Ingmar Bergman, Woody Allen. Ulubiony scenarzysta: Charlie Kaufman. Na jej półce z filmami obok boxów Bergmana stoi kolekcja Koszmarów z Ulicy Wiązów. Nie pogardzi komedią romantyczną z Jennifer Aniston ani filmem wojennym.

Doktor Pueblo aka doktor_cabron, z Wrocławia. W związku z wypowiedzeniem otwartej wojny Stevenowi Spielbergowi musi ukrywać swoją tożsamość. Na Filmasterze zajmuje się głównie szukaniem okazji do rozróby, krytykanctwem i czepialstwem. Lubi kino ekstremalne, zarówno bardzo dobre jak i bardzo złe. Nie znosi kina średniego. Znany pisarz, felietonista i podróżnik. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla.

Krzysztof Osica aka Inheracil, kinowo z Warszawy, nie poda gdzie mieszka, ponieważ boi się napaści fanów "Dystryktu 9". Uwielbia filmy włoskich mistrzów, zwłaszcza Felliniego i Viscontiego, oraz dzieła Almódovara, Kusturicy, czy Billy'ego Wildera. Lubi musicale, do czego otwarcie się przyznaje. Dopiero odkrywa kino, więc powyższe informacje mogą ulec modyfikacjom.

Chcesz dołączyć do Redakcji?

Jeśli jesteś dziennikarzem filmowym lub blogerem piszącym o kinie i chciałabyś / chciałbyś dołączyć do Redakcji lub współpracowników Filmastera (uwaga: działamy w ramach wolontariatu, nie ma co liczyć na czeki z wieloma zerami, co najwyżej na akredytację i wstęp na pokazy prasowe filmów), napisz do nas na adres [email protected]. Poczytamy, pomyślimy, na pewno odpiszemy...

Historyczna ekipa Filmastera

Borys Musielak, Paweł Czerski, Jakub Tlałka, Lech Twaróg, Mariusz Kryński, Anna Mazurek, Daga Gorczyńska, Daniel Koć, Krzysztof Witalewski, Małgorzata Kruczek, Przemysław Garczyński

Logo

We wszelkich materiałach, ulotkach, bannerach prosimy o korzystanie tylko i wyłącznie z niemodyfikowanego logo, do ściągnięcia poniżej w kilku formatach:

Jeśli wykorzystałeś nasze logo, powiadom nas o tym. Pamiętaj, że logo, cała grafika i design strony, w przeciwieńtwie do kodu źródłowego, nie jest dostępne na wolnej licencji. Skorzystanie z niego w celu innym niż promocji Filmastera wymaga zgody!