Dexter (2006-2013)

Dexter to tytułowy główny bohater serialu, laborant analizy krwi z posterunku policji w Miami. W ciągu dnia przykładny obywatel, nocą seryjny zabójca ścigający tych, którzy wymykają się wymiarowi sprawiedliwości i unikają odpowiedzialności za popełnione zbrodnie.

Obsada:

Pełna obsada

Intrygujący koncept serialu sprawia, że widz czuje się początkowo słodko-grzesznie. Lubiliśmy już wojowników, lubiliśmy złodziei, ale psychopatycznego mordercy chyba jeszcze nie. Zadziwiające jest jednak, jak szybko "Dexter" zamienia się w... telenowelę. Tak jak w telenoweli, kluczowe staje się, kto o czym wie lub nie wie oraz kto jest w rzeczywistości czyim ojcem, bratem, córką itd. Mój entuzjazm zdecydowanie spadał z każdą serią.
Dużą zaletą serialu są dobrze skonstruowane, niejednoznaczne postacie drugoplanowe (np. Maria LaGuerta).

Potwierdzam, po obejrzeniu kilku odcinków mam takie same wrażenia. Jest coś intrygującego w tym serialu, ale chyba jednak szkoda na niego czasu. Fajnie byłoby zrozumieć, jak myśli psychopata, ale mam wrażenie, że scenarzyści tego serialu sami tego nie zgłębili - za to widza uraczono obyczajówką z kilkoma trupami.

psokol
specjal
Daimon0071
ronnie3
Heilung
LENART
kocio
lolita3
Ewaa130
saintu