Dr House (2004-2012)

House M.D.

Doktor House jest złośliwy, niesympatyczny, podejrzliwy i zawsze, gdy już prawie zabije pacjenta chybioną terapią, dochodzi wreszcie, o jaką chorobę chodzi...

Obsada:

Pełna obsada

Fajny koncept, super realizacja, ale zaczyna być męczący w połowie drugiego sezonu. Wolę chyba jednak seriale które mają bardziej zarysowaną fabułę, niż takie jak House, gdzie niby jest jakaś kontynuacja, ale spokojnie można oglądać odcinki w losowej kolejności i wiele się nie straci.

Te nowe seriale mnie nie biorą.

Bardzo dobry, zwłaszcza gdy się wątki poszczególnych postaci rozwinęły. Laurie - jedyny w swoim rodzaju. Z czasem jednak schemat "co odcinek inny przypadek" zaczął mnie tutaj męczyć, bo medycyna i emocje, czy zdąży się uratować życie, czy nie, to dużo cięższy kaliber niż w tak samo konstruowanych serialach kryminalnych, gdzie jest już po ptakach, że tak powiem. I dlatego oglądam Mentalistę zamiast House'a:)

Monotonne jest, że w każdym odcinku przerabia się kilka hipotez i wiadomo, że właściwa odpowiedź pojawi się dopiero, gdy już prawie zabiją pacjenta. Przez większość odcinka nie ma więc suspensu, bo wiadomo, że "jeszcze będą komplikacje". Mimo to odkrywanie kolejnych warstw tajemnicy jest na ogół interesujące a wredność głównego bohatera - hipnotyzująca.

Co tu dużo gadać: najlepszy serial, jaki w życiu widziałem! Pierwszy raz skończyłem koło 3. serii i wydawało mi się, że się wypalił. Ale teraz obejrzałem od A do Z i widzę, że po prostu byłem przywiązany do pewnego układu, a House miał podkopywać oczekiwania widzów. Jakkolwiek zdarzały się słabsze odcinki, które nie wciągały, to per saldo naprawdę chciałoby się oglądać w nieskończoność. Zakończenie - jak zauważył twórca serii - nie jest najważniejsze, liczy się całość, a ta jest wyśmienita: od strony zdjęć, nowatorsko, aktorsko, scenograficznie, połączenie humoru, dramatu i zagadki - to wszystko działa. Po namyśle podoba mi się nawet i pomysł na zamknięcie serialu, tylko realizacyjnie nie wyszło. Najlepsza rekomendacja, jakiej mogę udzielić: nie wiem jaki serial zdoła mi teraz zastąpić House'a...

Pierwsze odnicki takie sobie ale drugi sezon już wchodzi jak trzeba warto obejrzeć wiecej odcinków bo po pierwszym sezonie to średnio ale potem sztosik !

Alexandra
Nux
Nux
ronnie3
dawidds
jolso
paula46
siema4jol
Efunia
papuga
kotskacukru