Nikita (1997-2001)

La Femme Nikita

Rozwinięcie tematu znanego z filmu Luca Bessona pod tytułem "Nikita". Młoda przestępczyni zostaje fikcyjnie pochowana przez tajną organizację antyterrorystyczną i poddana wszechstronnemu treningowi. Piękna i śmiertelnie niebezpieczna stale musi tłumić swoje ludzkie uczucia.

Obsada:

Pełna obsada

Można by mieć do tego serialu słuszne zastrzeżenie, że jest gorszą wersją opowieści znanej z filmu. Jeśli jednak porównamy go nie do filmu a do innych seriali, to prezentuje się bardzo dobrze. Jest może nieco za długi - zbyt wiele razy przeżywamy odejście lub całkowite "spalenie" bohaterów, którzy potem wracają. Ale serial jest przy tym dynamiczny, budujący napięcie i ma styl. Peta Wilson jest piękna urodą nie zawsze oczywistą, ma intrygujący głos i zawsze jest rewelacyjnie ubrana :) - zarówno w wersji luzackiej jak i eleganckiej. Siedziba sekcji 1 jest nastrojowo mroczna. Dobrze wykorzystano też muzykę - czasem dla podkreślenia dynamiki akcji, czasem w kontraście, dla oddania raczej odczuć bohaterów.

Uważam też za urocze, że po czterech "pełnych" seriach dokręcono piątą króciutką, zamykającą pootwierane wątki. Może nie zawsze w sposób idealnie pasujący do charakterystyki bohaterów, ale i tak lepszy niż żaden :)

ScuMmy
jango
alx
alx
niebieskiptak
salander
Syxtus
sabort
verdiana
tropicielkoni
Grigorij