Wilk i zając (1969-2006)

Nu, pogodi!

Kultowa bajka o przygodach sympatycznego Zająca, którego wciąż próbuje dopaść Wilk. Goniąc się, przeżywają dużo zabawnych przygód, z których Zając zawsze wychodzi cało.
Wilk – jest chuliganem i rozrabiaką, choć czasem zdarzy mu się uronić łzę. Pali papierosy Biełomory, co nie rzutuje na jego świetną kondycję fizyczną. Jest postacią bardzo wszechstronną, niesamowicie wysportowaną. Nie są mu obce takie dziedziny sportu, jak: łyżwiarstwo, narciarstwo, podnoszenie ciężarów, nurkowanie, fechtunek, jazda konna, gimnastyka artystyczna, które uprawia z pasją. Jest uzdolniony muzycznie, gra na gitarze, bałałajce, śpiewa i tańczy. Kiedy już schwyta Zająca, nigdy nie śpieszy się go zjeść, tylko przedłuża moment oczekiwania, co go czasem gubi.
Zając – miły dzieciak z dużymi niebieskimi oczami i różowymi policzkami. Hoduje kwiatki na balkonie, wypoczywa nad jeziorem, jeździ na nartach wodnych, gra w tenisa. Zając pomimo wszystko nie boi się Wilka, kiedy ma okazję, to pomacha mu z bezpiecznej odległości, odwiedza go w szpitalu, nie zostawia go w ciężkich opresjach. (Sputnik)

Przedstawiać nieprzystosowanego Wilka i grzecznego Zająca nie ma potrzeby - chyba że najmłodszemu pokoleniu wychowywanemu na produkcjach typu "Brenda i pan Whiskers", do czego zachęcam rodziców tegoż pokolenia.

serkamil
tomaszkolodziejczyk
papuga
Nietutejszy
maciejmarkisz
nikanika
peterpp2200
irenakoltun
fallout77
rafalko6