Duma i uprzedzenie (1995)

Pride and Prejudice
Reżyseria: Simon Langton
Scenariusz: ,

Ekranizacja powieści Jane Austen. Głównym zmartwieniem pani Bennet jest wydanie za mąż swoich pięciu córek w różnym wieku i o różnym rozsądku. Pojawienie się w sąsiedztwie młodego, zamożnego p. Bingleya, jego przyjaciela, p. Darcy'ego oraz pułku milicji burzy względny spokój sennej okolicy i zmienia życie rodziny Bennetów. Jaką rolę w kolejnych perypetiach odgrywa wyniosły p. Darcy, który od pierwszego spotkania wzbudził niechęć błyskotliwej i żywiołowej panny Elizabeth Bennet? (aiczka)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bardzo udana, moim zdaniem, ekranizacja. Pełna jednocześnie elegancji, realizmu i humoru. Colin Firth jest idealny w roli zamkniętego w sobie Darcy'ego, zwłaszcza w scenach pokonywania wewnętrznych oporów (przezabawny). Może to trudne ze względu na długość (to w końcu nie film a mini serial), ale nie powinny rezygnować z "Dumy i uprzedzenia" osoby uprzedzone do romansów. Ten romans to przede wszystkim świetna zabawa.

Przeczytałam prawie wszystko i oglądnęłam prawie wszystko.Moim zdaniem adaptacja tej powieści jest najlepsza.Jak dopadłam ten film w kiosku(6 części)rzuciłam wszystko w kuchni na podłogę odpaliłam dvd i poczułam miód na sercu.Czas nie grał roli.Akcja toczy się na przełomie XVIII i XIX w.Historia ludzi uwikłanych w konwenase,obyczajowość,niedomówień-jakże tematy aktualne.Ponoć wersja z 2005 r.jest nieco uwspółcześniona za sprawą reżysera-więc może kiedyś...Ale ja kocham ten rocznik.Dla mnie na 10

verdiana
nikanika
AgaL
mielonka27
Lamia
czarna49
pajestka
inka0102
othello
shiningdiamond