Queer as Folk (2000-2005)

Fabuła amerykańskiej wersji "Queer as Folk" toczy się w Pittsburgu w środowisku gejowskim. Centralną jej postacią jest przystojny i dobrze sytuowany pracownik agencji reklamowej, 30 letni Brian Kinney (Gale Harold). Żyje chwilą, w szczególności gdy „te” chwile dzieją się w nocy w jego designerskim łóżku. A że Brian to typ modela, takich chwil przeżywa co nie miara. Justin (Randy Harrison) z kolei to radosny lowelasik, który skrycie kocha się w Brianie od momentu gdy w wieku 17 lat stracił z nim dziewictwo. Niestety wątłe są szanse na spełnienie tej miłości, biorąc pod uwagę bezkompromisowość i czasem bezwzględność z jaką Brian traktuje swoich kochanków.

Michael Novotny (Hal Sparks) to bardzo ciepły i otwarty facet. Ma nudnawą pracę (jest szefem w jednym z supermarketów pewnej sieciówki), w której do perfekcji opanował sztukę „hetero” kamuflażu. Umawia się nawet z jedną ze swoich koleżanek, by zachować pozory „normalności”. On również nieszczęśliwie kocha się w Brianie.

Barwnymi postaciami ”Queer as folk” są: zmanierowany do granic możliwości Emmet (Peter Paige) – „typ przegięty” oraz Ted (Scott Lowell), miłośnik seksu z młodszymi od siebie, którzy prawie nigdy nie odwzajemniają jego ciepła i miłości. On również skrycie się w kimś kocha…

Do paczki należy też para lesbijek, Lindsay (The Gill) i Maelani (Michelle Cluni) , które oczekują upragnionego dziecka, mającego się zrodzić z niesienia …Briana.

Wszyscy oni na modłę „Przyjaciół” mają swoją knajpę, w której regularnie się spotykają. To „Liberty Dinner” gdzie pracuje matka jednego z chłopaków, niezmordowana działaczka na rzecz LGBT. (plejada.pl)

Obsada:

Pełna obsada
zur887
CockySuga
artlover
rolandzik
AmyR
annemily
zosisko
BlueSky
kory
jango