Technicy-magicy (2006)

The IT Crowd
Scenariusz:

Technicy-magicy (ang. The IT Crowd) – brytyjski serial telewizyjny, wyprodukowany i nadawany przez telewizję Channel 4 od dnia 3 lutego 2006 r., powstały cztery serie po 6 odcinków każda. Początek emisji czwartej serii miał miejsce 25 czerwca 2010 r. W planach była również piąta seria, ale z czasem podjęto decyzję o jej anulowaniu. Dominuje w nim typowo angielski humor.
Akcja serialu rozgrywa się w dziale IT jednej z wielkich korporacji, na którego czele staje świeżo zatrudniona Jen, kompletnie nie znająca się na informatyce. Jak mówi, jej umiejętności kończą się na wysyłaniu mejli, odbieraniu mejli, czytaniu mejli, kasowaniu mejli itd. Szef korporacji Denholm Reynholm, sprawiający wrażenie niezbyt rozgarniętego, uznaje te kwalifikacje za wystarczające. Podwładnymi Jen są Roy i Moss - stereotypowi informatycy. (Wikipedia)

Obsada:

Pełna obsada

Is it plug in? Have you turned it off and on. Piękna komedia o życiu przeciętnego informatyka w dużej firmie. Wyłapująca wszystkie stereotypy o programistach i podejściu do nich ludzi normalnych. Szkoda tylko, że scenarzyści nie zawarli więcej typowo technicznych żartów, ale wtedy serial stałby się strawialny tylko dla takich geeków jak ja :) .

Dla mnie jest on dopracowany w każdym szczególe ;)

Brytyjski humor i znajome klimaty - dla mnie genialny. Straszna kiszka, że tylko tyle sezonów

NikoPL
LukasK
avrewska
zur887
monikakubel
tomaszzadanski
jsobiecka
jakilcz
kocio
maciej_gad