Zagubiony pokój (2006)

The Lost Room
Reżyseria: Craig R. Baxley

Tajemniczą kobieta ( Julianna Margulies) kontaktuje się z detektywem Joe Millerem (Peter Krause). Bohaterka utrzymuje, że jej brat został zamordowany dla niewinnie wyglądającego na pierwszy rzut oka klucza motelowego. Okazuje się, że klucz daje dostęp do pomieszczenia pełnego niewyobrażalnej potęgi. Gdy detektyw odnajduje klucz, a jego córka (Elle Fanning) znika w feralnym pokoju, mężczyzna ramię w ramię z kobietą będzie chciał rozwiązać zagadkę.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Naiwny i płytki, ale... wciągnął mnie. :-) Dobra rozrywka w trzech odcinkach.

Serial raczej młodzieżowy, bez głębszej refleksji, ale dobrze zrobiony, trzyma w napięciu i zaciekawia, choć nie wciska w fotel.

Krótki, treściwy. Dobrze, że ten miniserial nie zmienił się w drugiego Losta, bo na pewno straciłby pierwotny urok. A tak... można nawet za nim zatęsknić.

Intrygujący pomysł na film.Aż się chce aby trwał nadal ale pewien niedosyt jest wskazany po to aby niezły serial nie stał się niekończącym koszmarem.

Ma swoje poważne wady, m.in średnich lotów aktorstwo, naiwniacki scenariusz i wyraźnie niski budżet techniczny. Ale pomysł jest bardzo intrygujący i z powodzeniem starcza go na wszystkie 3 półtoragodzinne odcinki. Tego zawsze szukam w filmach, więc niech ma swoje 7. Dzięki dla @Spence za polecankę.

No nie ma za co, spoko, że się podobało. Ja to znam od Kamila Śmiałkowskiego, jak miał taki bardzo fajny blog slowem.pl, ale już nie działa D: I Krause świetny aktor IMO - ale to może mając w pamięci Six Feet Under.

patrycja76
verdiana
nikanika
makielny
lamijka
WOLFSGARD
monocle
Emet
Esme
k4wo