Czysta krew (2008-2014)

True Blood

W związku z wynalezieniem syntetycznego zamiennika krwi, wampiry na całym świecie zaczynają "wychodzić z trumny" i otwarcie mówić o tym, kim są. Jeden z nich wykorzystuje okazję, by po ponad stu latach powrócić do swojego rodzinnego miasteczka: Ben Temps w Luizjanie. Od razu zwraca na siebie uwagę Sookie - kelnerki w miejscowym barze, która sama nie jest zupełnie zwyczajnym człowiekiem. Tak zaczyna się długa i skomplikowana opowieść, pełna seksu, krwi, dramatów i humoru.

Obsada:

Pełna obsada

Serial True Blood jest serialem, do którego podchodziłem bardzo sceptycznie. Podejmując temat wampirów, nie trudno popaść w banał albo kicz. Jednak ten serial wnosi coś nowego do wampirycznych dzieł : dobrą grę aktorską, humor, erotykę, a także wątki kryminalne. Eklektyzm zastosowany w tym obrazie nie zniechęca, gdyż jest zastosowany z umiarem a różnice między różnymi gatunkami się udanie zazębiają. A to wszystko jest serwowane z przymrużeniem oka. Serialowa intryga wciąga bez reszty, sprawiając, że oczekuje się z niecierpliwością na kolejny odcinek, czy serię. Gorąco polecam!

Co wakacje wychodzi nowy sezon, więc nie wyobrażam sobie letniej przerwy bez 'Czystej krwi'. Wiem, że to nie jest największe osiągnięcie w historii kinematografii, że jest momentami głupawy, że za bardzo epatuje seksem, no i że w ogóle wampiry są dla małolat. Nie oglądałam 'Zmierzchu', ale z tego co o nim słyszałam wnioskuje, że 'Czysta krew' nie jest nawet w połowie tak cukierkowata. Na ogół jest pełnokrwiście i bardzo soczyście. Co w nim zaskakuje to niedosłowne zaangażowanie społeczne. Kluczowe jest miejsce akcji serialu - małe miasteczko na amerykańskim Południu, regionie od dziesiątek lat słynącym z nietolerancji dla inności. Tak więc, wampiry stają się takimi współczesnymi czarnoskórymi. Zaletą są też retrospekcje opowiadające o tym w jakich okolicznościach bohaterowie zostali przemienieni w wampiry. To, co przeszkadza to nagromadzenia nadnaturalnych stworzeń - wraz z każdym kolejnym sezonem okazuje się, że kolejna postać z bajek faktycznie istnieje.

Serial o wampirach dla dorosłych - absolutna rewelacja jeśli ktoś lubi takie klimaty, choć jego twórcy momentami przedobrzają ze zwrotami akcji. Ma świetną rozbiegówkę

zur887
MarekNalewajski
kamilamaz123
admas
naerys
Tilca
pajestka
ybunny
Emet
lotta96