Westworld (2016)

Reżyseria: Jonathan Nolan

Niestety, ten serial nie ma jeszcze porządnego opisu.
Spróbuj na IMDb.

Obsada:

Pełna obsada

Jest widowiskowo, ale czy wystarczająco mądrze? Przekonamy się. Rozdwojony między ładnym obrazem a wątłym przekazem.

Chyba obniżę ocenę, bo zaczyna mi się wlec i zamula.

Mógłby być krótszy o jakieś 2 odcinki bez wielkiej szkody dla całości - epizody 8 i 9 to już właściwie oczekiwanie na spektakularny finał. Swoją drogą dopiero ten finał, rozwalający w kosmos poukładane, jak się zdawało, fabularne wątki, okazuje się godny Jonathana Nolana, autora pokręconych scenariuszy "Prestiżu" i "Interstellar". Całość potwierdza miejsce Nolana w panteonie najciekawszych współczesnych twórców SF dla kina/telewizji - bo oczywiście można ten "Westworld" traktować jako prawie niewyczerpane źródło metafor dzisiejszego świata i/lub świata, który nadejdzie. Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o solidnych, pierwszoplanowych rolach kobiecych. Najlepiej oglądać cały sezon naraz, z możliwością szybkiego powtórzenia.

Ja to bym zostawił tylko ostatni odcinek. Ewentualnie pierwszy, bo w środku nie ma nic.

2 najbardziej efekciarskie odcinki w sezonie ;) Na pewno dałoby się sporo poskracać, ale żeby nie było postępu fabuły czy niespodzianek pomiędzy 1 a 10, to bez przesady.

Może i były, ale takie zamulone, że zieeeew!

W ogóle dochodzę do wniosku, że byłby to rewelacyjny, oscarowy i niegłupi 2,5-godzinny blockbuster. szkoda tej wizyjnej koncepcji na tak rozcieńczony kleik.

Wydaje mi się, że jak na film kinowy, to jednak jest tu za dużo wątków, a trochę szkoda któryś wyciąć.

E tam. Dobrze oglądać w tempie nadawania. Wtedy wszystko gra.

"Westworld" mnie kupił, ale niestety trochę przypomina ten nieszczęsny dwuizbowy umysł. Z jednej strony mamy wspaniałą, elegancką opowieść o stworzeniu i przeznaczeniu (Delos, wyrocznia, labirynt, Apollo i Artemida?), z drugiej kolejne dzieło o tym jak duże cycki powinna mieć sztuczna inteligencja. Wolałbym gdyby twórcy zdecydowali się na jedną z tych opcji, bo obie nie są złe, ale lepiej ich nie łączyć.

alx
alx
JUMAN
verdiana
grandar
Mikser
xardee
beznazwybez
ScuMmy
NarisAtaris
alanos